Każdemu typerowi zdarza się gorszy okres. Nie oznacza to jednak, że należy się poddawać, ani tym bardziej załamywać. Czym jest zjawisko downswingu, jak z nim walczyć i do czego może prowadzić?  Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Zacznijmy od wyjaśnienia pojęcia. W końcu nie każdy musi wiedzieć czym jest downswing. Niektórym wystarczy, że okres, w którym idzie nam źle w grach i zakładach nazywają po prostu pechem, złą passą. Określenie downswing odnosi się głównie do gier karcianych, ale przeszło już też na zupełnie inne pola np. sporty, czy zakłady bukmacherskie.

Taki gorszy czas w naszej grze da się jednak przetrwać. Nie trzeba mu się poddawać, można zastosować różne techniki, które pomogą nam odwrócić swój los. Stosowanie się do tych zasad jest bardzo ważne, bowiem poddanie się downswingowi może prowadzić naturalnie do strat finansowych, ale też upadku psychologicznego, który zakończy się tzw. tiltem.

Tilt to z kolei stan psychiczny, mentalny gracza, w którym przez pewnego rodzaju załamanie nie potrafi już podejmować właściwych decyzji. Taki typer pogrąża się jeszcze bardziej i zamiast wychodzić z dołka, bardzo mocno nadwyręża swój budżet.

JAK POKONAĆ DOWNSWING

Po pierwsze zmniejsz stawki, za które grasz.

Jeśli do tej pory obstawiałeś kwoty np. trzycyfrowe, po prostu zejdź niżej. W zmniejszeniu kwot nie ma naprawdę nic złego. To, że przez jakiś czas będziemy stawiać mniejsze kwoty sprawi, że nawet w najgorszym kryzysie przynajmniej mniej stracimy.

OBSTAW KILKA PEWNYCH ZAKŁADÓW

Nie ryzykuj tyle, co wcześniej. Wiadomo, że po sporych stratach chciałoby się szybko odbić od dna, ale to może nas jeszcze bardziej pogrążyć. Obstaw kilka pewnych zakładów. Nie zarobisz na nich wiele, ale odzyskasz pewność siebie. To z kolei powstrzyma proces mentalny, który posuwa Cię do tiltu.

To bardzo ważne, żeby wygrać cokolwiek. Moment, w którym stwierdzisz, że nie potrafisz już wygrywać i sensownie obstawiać jest bowiem momentem, w którym Twoje obawy stają się faktem. Wystraszony i niepewny na pewno nie wygrasz, a nawet jeśli przypadkiem Ci się uda, to nadal nie uwierzysz w swoje możliwości.

Może też stać się tak, że przez jedną wysoką wygraną znowu zaczniesz przesadzać i obstawiać zbyt ryzykownie. Ważne więc, żeby odpracowywać straty powoli i z umiarem odzyskiwać pewność siebie.

CIERPLIWOŚĆ

Nie zwracaj uwagi na zachęcająco wyglądające promocje. To, że możesz zarobić jeszcze więcej na zakładzie, który i tak jest dużym ryzykiem to żadna promocja. Jedyne z czego możesz korzystać to zakłady bez ryzyka. Nie opieraj jednak gry tylko na nich. Grając tylko w ten sposób nie odzyskasz bowiem pewności siebie. Staniesz się graczem co najwyżej wychodzącym na zero. Z zakładów bez ryzyka korzystaj więc tylko czasami w okresie wyjścia z downswingu.

W międzyczasie wciąż obstawiaj pewniejsze zakłady i za mniejsze kwoty. Kieruj się rozsądkiem, a powoli sam zrozumiesz, że możesz sobie pozwolić na więcej swobody. Kilka mniejszych wygranych nakieruje Cię na właściwe tory.

NIE KIERUJ SIĘ EMOCJAMI

W każdym momencie kierowanie się emocjami i stawianie na ulubione zespoły, ulubionych graczy jest niewłaściwe. Tym bardziej takie obstawianie nie pomoże Ci w wyjściu z downswingu. Obojętność na twoich ulubieńców, a wręcz unikanie wydarzeń sportowych z nimi związanych jest dobrą radą.

Podobnie podchodź do dyskusji na forach, czy ze znajomymi. Pamiętaj, że inni też mają swoich faworytów i niekoniecznie wskazują ich w sposób obiektywny. Czasami mogą wręcz próbować cię do czegoś namówić. Nie obstawiaj zgodnie z ich przemyśleniami, a tylko i wyłącznie zgodnie z własnym rozsądkiem.

ZAKOŃCZENIE

Szukając więcej informacji na temat downswingu warto poczytać, jak ze złą passą radzą sobie maklerzy giełdowi. W ich przypadku w grę wchodzą ogromne pieniądze i nikt nie odczuwa w grze takiej presji jak oni. Maklerzy i ekonomiści znają się więc doskonale na rzeczy, jeśli mowa o wychodzeniu z dołka.

Na koniec warto też dodać, że najprostszym sposobem uniknięcia downswingu jest kierowanie się rozsądkiem jeszcze przed złą passą. W końcu lepiej zapobiegać, niż leczyć. Jeśli jednak zauważacie, że zaczyna wam się źle powodzić, to jak najszybciej podejmujcie kroki mające zapobiec pogłębianiu się problemu. Nie zawsze muszą się one odnosić do gry. Czasami wystarczy na jakiś czas odciąć się od zakładów, zrelaksować, zaczerpnąć świeżego powietrza. Skierowanie myśli na inne pola na pewno dobrze Ci zrobi. Ze „świeżą głową” możesz wrócić do gry od razu jako zwycięzca.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here