Różne ligi oraz rozgrywki piłkarskie oferowane są przez różnych operatorów. Ciężko sprawić, aby wszystkie najważniejsze wydarzenia były transmitowane w jednym miejscu. Wiąże się to z kosztem, jaki trzeba ponieść, za nabywanie praw do danych transmisji sportowych. Kanały sportowe nabywają prawa transmisyjne do ciekawych i opłacalnych dla nich wydarzeń, dlatego na rynku jest wiele konkurencyjnych stacji takich jak: Eleven Sports, Canal Plus Sport, Eurosport, Polsat Sport oraz TVP Sport.

Jakie rozgrywki u jakich operatorów?

Mając listę operatorów łatwo możemy wyszukać, jakie mecze na żywo mają w swoich ofertach. Obecnie najwięcej praw transmisyjnych do czołowych lig posiada Eleven Sports. Mają oni w swojej ofercie takie rozgrywki jak: La Liga, Serie A, Ligue 1, Liga NOS, Skybet Championship, puchar Anglii oraz superpuchar Niemiec oraz Hiszpanii. Dla fanów piłki angielskiej bez wątpienia najważniejszą stacją wydaje się Canal Plus Sport. Oferują oni swoim widzom możliwość oglądania Premier League oraz lig jak: Ekstraklasa, La Liga, Ligue 1. Polsat Sport umożliwia natomiast oglądanie wielu mniej znanych lig europejskich. Są to m.in.: Fortuna 1 Liga, Eredivisie, Premiership, liga czeska, Fortuna Puchar Polski oraz Superpuchar Polski. Eurosport kojarzony jest bardziej z innymi transmisjami sportowymi. Znajdziemy na ich kanałach kolarstwo, tenis, czy też snooker. Piłki nożnej nie mają w swojej ofercie zbyt wiele. DFB Pokal oraz Eliteserien to rozgrywki, które możemy zobaczyć na ich kanałach.

mecze na żywo
Fot. Sergey Nivens / shutterstock.com

Rozgrywki ligowe oraz krajowe to niejedyne wydarzenia piłkarskie jakie możemy oglądać. Największym zainteresowaniem cieszą się imprezy oraz rozgrywki międzynarodowe. Liga Mistrzów, Liga Europy oraz Superpuchar Europy to wydarzenie, które mamy możliwość oglądać w pakietach Polsat Sport Premium. Dodatkowo mamy możliwość zobaczenia eliminacji do Mistrzostw Świata. TVP Sport również umożliwia oglądanie tych eliminacji, jak i samych Mistrzostw Świata. Pokazuje również wszystkie mecze reprezentacji Polski, polskich drużyn w europejskich pucharach oraz jeden wybrany środowy mecz Ligi Mistrzów.

Ile kosztują poszczególne pakiety?

Rozpatrując pakiety pod względem rosnącej ceny to zestawienie otwiera TVP Sport. Możemy oglądać ich transmisje w telewizji, stronie internetowej oraz aplikacji. Jest to jedyna darmowa i legalna możliwość oglądania wydarzeń sportowych w zestawieniu. Eurosport często jest dostępny już w bazowych pakietach telewizyjnych. Jednak, gdy chcemy wykupić go sami online, musimy wiązać się z kosztem 15 zł miesięcznie. Posiadanie Eleven Sports wyniesie nas niewiele więcej, bowiem 15,90 zł miesięcznie, a przy zdecydowaniu się na dłuższy abonament sporo taniej. Polsat Sport Premium to koszt 40 złotych miesięcznie.

Który operator jest najlepszy?

Pakiet jest jednak na tyle bogaty, że zawiera również kanały Eleven Sports. Kwota jaką będziemy musieli zapłacić za Canal Plus Sport to 45 zł miesięcznie. Ciężko jednoznacznie polecić jednego operatora. W zależności od preferencji i upodobań można dokonać wyboru z wielu dostępnych na rynku. Najbardziej popularne obecnie wydaje się być Eleven Sports. Coraz większą popularność zyskuje Viaplay, które jest nowym produktem. Nie posiada jednak jeszcze wielu nabytych praw transmisyjnych. Ciekawostką jest, że oprócz wydarzeń sportowych oferują oni również filmy i seriale, jak inne podobne platformy.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here