Każdy młody klient wyszukuje pewnych typów, pewnego zysku ale też małego ryzyka, wybierając atrakcyjne mecze. Surebety to sposób zakładów, jakie dadzą ci pewny zysk ale także pewną wygraną z bukmacherem bez względu na ostateczny wynik meczu.

Surebety

Surebet to nic innego jak „zakład z pewnym zwycięstwem” Wyróżnia się on tym, że przynajmniej w dwóch innych markach bukmacherskich, kursy są różne w taki sposób, iż dzięki różnicom kursowym na dane zdarzenia otrzymujesz pewność wygrania pieniędzy obojętnie od wyniku obstawianego zdarzenia. Wartość surebetu, określana jest w procentach i definiuje jaki zysk z postawionych zakładów zostanie otrzymany.

Przykład surebetu na zakład dwutorowy:

Rozgrywany jest mecz siatkówki, klient obstawia kupon na wygraną w owym spotkaniu. Zakład tenże będzie wówczas z możliwością dwóch rozstrzygnięć – zwycięstwem jednej bądź drugiej drużyny, bez alternatywy remisu tzw. typ dwutorowy. Bukmacherzy internetowi wskazują zazwyczaj wyjątkowo podobne kursy na konkretne wydarzenie, jednakże zawsze w którymś bukmacherze będzie przynajmniej niewiele większy kurs niż w kolejnej firmie.

Kurs na wygraną Brazylii = 1.30 (w firmie X)
Kurs na zwycięstwo Ukrainy = 4.80 (u firmy Y)

Sposób na rozliczenie zysku z surebetów:

1) Zakład dwutorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B))/B

2) Zakład trzytorowy
A(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/A
B(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/B
C(%)=(1/(1/A+1/B+1/C))/C

W tym przykładzie mamy zakład dwutorowy, dlatego też korzystamy ze wzoru 1).

A(%)=(1/(1/1.30+1/4.80))/A=0,7869=78,69% co przy 1000 zł = 786,90 zł a także wygranej 1022,97 zł

B(%)=(1/(1/A+1/B))/B = 0,2131=21,31% co przy 1000 zł = 213,10 zł a także zwycięstwu 1022,88 zł

Pewny zysk obstawiając w sumie na 1000 pln na dwa mecze wyniesie ok 23 zł. Nie jest więc to wysoki zysk, aczkolwiek należy pamiętać, iż przy kilkukrotnie konkretniejszej kwocie pewny zysk będzie równomiernie wyższy.

Ile można uzyskać na surebecie?

Jak przedtem wspomnieliśmy procentowy zysk z takich kuponów nie jest wielki. Maksymalne surebety osiągają ok. 10%, ale niesamowicie rzadko udaje się odszukać takie zakłady. Należy także pamiętać o tym, iż mnóstwo firm bukmacherskich ustanawia sobie prawo do odwołania kuponu w przypadku jeżeli doszło do poważnej omyłki przy wystawieniu kursu na dane zdarzenie. Przy wyborze marek ale również tworzeniu surebetów warto więc przetestować autentyczność danej firmy bukmacherskiej czy uwagi na temat tego czy pozostali klienci mieli z danym bukmacherem problemy.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here