W drugiej części artykułu o rodzajach zakładów opiszemy następne, może mniej rozpowszechnione niż choćby 1X2, Over/Under czy Handicap, jednak równie ciekawe metody gry zdarzeń sportowych. W owym artykule określimy na czym polegają m.in. zakłady na podwójną szansę, HT/FT czy całkowity wynik.

Podwójna szansa

Jest to rodzaj zakładu opierający się na tym, iż dane zdarzenie może skończyć się trzema wynikami. Dobrym przypadkiem będzie tu 1X2, który określa to czy wygra pierwsza Ekipa, czy będzie remis czy też wygra 2. Ekipa. Dodając do tego podwójną możliwość, bukmacher oferuje zakłady: 1X (powodzenie pierwszej załogi lub remis), X2 (zwycięstwo 2. ekipy lub remis) i 12 (powodzenie pierwszej drużyny lub wygranie drugiej drużyny). Przykład wydarzenia: Bayern Monachium – Borussia Dortmund. Użytkownik typuje kupon z zakładem na ten mecz 1X (wygra Bayern lub będzie remis). Spotkanie kończy się wygraną Bawarczyków 2:1. Postawiony kupon jest więc zwycięski! Jeżeli padłby remis, podobnie kupon byłby wygrany. Tylko w przypadku wygranej Borussii Dortmund użytkownik przegrałby ów kupon.

HT/FT

HT/FT są to skróty od angielskich objaśnień Half Time a także Full Time. Typując zakład szacuje się rezultat meczu do przerwy i ostateczny. Wnosząc taki zakład, klient obstawia na dwa rezultaty – jaki będzie w pierwszej połowie a także jaki będzie na koniec Przykład zakładu: Arsenal Londyn – Manchester United. Typ: X/1 (typ: w pierwszej połowie na remis, natomiast końcowy wynik będzie korzystny dla kadry Arsenalu). W początkowej części spotkania padł remis 1:1, natomiast w drugiej części Arsenal zdobył kolejne trafienie i wygrał spotkanie. Twój typ okazuje się wygrany – do przerwy był remis natomiast spotkanie ostatecznie wygrał Arsenal. Zapoznaj się z promocjami oraz bonusami bukmacherów i w kolejnym kroku otrzymaj np. totolotek oferta 20 za darmo na rozpoczęcie gry. Praktycznie wszelkie firmy bukmacherskie dają dla nowych klientów gratisowy typ, dodatek powitalny lub typ bez ryzyka.

Dokładny wynik

Jest jednym spośród najbardziej ryzykownych rodzajów zakładów. Alternatywy precyzyjnego rozstrzygnięcia takiego zdarzenia jest bardzo dużo. Ma to swoje plusy ale również minusy – kursy są wysokie oraz możliwe wygrane wysokie, ale też prawdopodobieństwo trafienia dokładnego wyniku jest bardzo niskie. W takim zakładzie typer typuje po prostu dokładny wynik meczu – i jedynie w wypadku gdy go trafi triumfuje, choćby minimalnie inny rezultat sprawia, iż kupon jest przegrany. Przykład typu: Legia Warszawa – Lech Poznań. Typ 2:1. Po pierwszej części meczu piłkarze z Poznania zwyciężają 1:0, lecz w drugiej połowie Legia odwraca losy meczu i zdobywa dwa gole i wygrywa mecz 2:1. Gracz typujący taki wynik wygrywa kupon!

Obie drużyny strzelą

Jest to również bardzo popularny typ zakładu, w jakim należy określić czy w danym wydarzeniu obie drużyny zdobędą przynajmniej po golu czy też nie. Zakład ów jest niesamowicie często wykorzystywany w spotkaniach dwóch bardzo wyrównanych i ofensywnie grających drużyn. Wtedy ogromnie prawdopodobne jest to, iż obie ekipy strzelą gole a zdarzenie zakończy się wysokim rezultatem. Wybierając taki typ warto przemyśleć aktualną formę strzelecką obu drużyn a także stwierdzić prawdopodobieństwo takiego rezultatu.

Sprawdź listę bukmacherów internetowych zarejestrowanych w Polsce i wybierz najlepszą firmę do obstawiania meczów online.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here