Zakład bukmacherski to inaczej mówiąc przeprowadzenie transakcji pomiędzy obstawiającym typerem a bukmacherem, w której użytkownik typuje dany mecz i przewiduje jego rezultat. Marka bukmacherska przyjmuje taki zakład zaś po rozwiązaniu meczu rozlicza go jako zwycięski, przegrany, czy też w określonych przypadkach zwróci postawioną stawkę.

Od czego zależy wysokość wygrania pieniędzy?

Wysokość ewentualnej wygranej z danego zakładu uwarunkowana jest od dwóch elementów – wysokości kwoty, jaką na konkretny zakład bukmacherski przydziela gracz, a także wielkość kursu, jaki został przeznaczony na konkretne wydarzenie przez bukmachera. Stawkę zawsze definiuje typer i to on decyduje ile kapitału postawi na oddany kupon. Kurs natomiast jest subiektywnie wskazywany przez daną firmę bukmacherską i stanowi część jej oferty. Bookmakerzy przeważnie przedstawiają mocno podobne kursy na te same wydarzenia, jednak różnice są zawsze, nawet niewielkie – co należy sprawdzać i wybierać takiego bukmachera, jaki podaje największy kurs.

Zakład akumulacyjny

Jest rodzajem zakładu w jakim klient typuje kilka wydarzeń razem a także żeby wygrać, każde z nich muszą być trafione. Na takim kuponie kursy po jakich gra się poszczególne wydarzenia mnoży się każde po kolei. Jest to szczególnie popularny typ pośród debiutujących typerów, jacy stawiają wyjątkowo niewielką kwotę grając dużo spotkań. Potencjalna wygrana jest wtedy szczególnie wysoka, jednak prawdopodobieństwo wygrania zakładu pomniejsza się z każdym dodatkowym typowanym spotkaniem. Grając w ten sposób warto zaznajomić się z uwagami różnych innych graczy zaawansowanych, jacy kierują swoje obserwacje a także przewidywania na forum bukmacherskie, dzięki czemu można dowiedzieć się dużo ciekawostek na temat określonego zdarzenia oraz nie typować w ciemno. Wówczas zawierając np. dwa dobre typy, warto grać zakład akumulacyjny, bowiem prawdopodobieństwo wygrania jest wysokie a i możliwa wygrana może być wysoce interesująca.

Najpopularniejsze style zawierania typów

Na rynku bookmakerów online, najsolidniejsze korporacje prześcigają się w tym jak wiele posiadają modeli i możliwości obstawiania typów. Występują lecz takie, jakie oferuje każda firma, gdyż są najpopularniejsze wśród typujących. Zaliczyć można do nich: zakład na wynik końcowy (1X2 przy zdarzeniu trzytorowym, lub 12 przy zdarzeniu dwutorowym), zakład na ilość bramek w meczu (powyżej/poniżej pewnej wartości) czy handicap (gracz określa czy dana zespół zwycięży np. różnicą przynajmniej 1,5 bramki).


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here