W świecie zakładów bukmacherskich wielkie zmiany przyniosła nowelizacja, tak zwanej „ustawy hazardowej”. Od tego czasu bukmacherzy, by móc legalnie prowadzić swój biznes potrzebują licencji Ministra Finansów. Gracze zostali pozbawieni możliwości gry u bukmacherów zarejestrowanych w innych krajach, u których grali bez podatku. Co prawda ustawa zakończyła działalność niejednej zagranicznej firmy bukmacherskiej w naszym kraju, ale pozwoliła na znaczny rozrost innych firm, które postanowiły się dostosować do nowych zasad. Ale gdzie w 2022 grać? Którzy bukmacherzy są legalni?

Aktualna lista legalnych bukmacherów w Polsce

W Polsce, by bukmacher mógł w pełni legalnie działać i dostać zezwolenie na urządzenie zakładów wzajemnych musi spełnić odpowiednie warunki. Obecnie w naszym kraju tylko 19 bukmacherów może prowadzić zakłady bukmacherskie online. Są nimi: Totolotek, Fortuna, LV BET, forBET, STS, Etoto, Totalbet, Superbet, PZBuk, Betclic, BETFAN, eWinner, BetX, Betters, Fuksiarz, Betcris, TRAF-Zakłady Wzajemne – zakłady konne, Polski Bukmacher, który nadzoruje NobleBet, a także BestBet. Wszystkie informację na temat legalności bukmachera, możemy sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Finansów. Warto zwrócić uwagę, na nowych bukmacherów na liście, chociażby bukmacher Fuksiarz, współpracujący z portalem weszło, czy Betcris, posiadający świetną ofertę powitalną dla nowych graczy. Gra u bukmacherów spoza listy, może skończyć się kłopotami prawnymi, utratą pieniędzy i przykrymi konsekwencjami. Polscy bukmacherzy starają się zrekompensować klientom konieczność płacenia podatku od kwoty zakładu, organizując różne promocje dla nowych, jak i stałych graczy. Warto sprawdzać aktualne bonusy i ranking bukmacherów.

Znani bukmacherzy bez licencji

Jeszcze nie tak dawno, gra w wielu z wymienionych poniżej firm bukmacherskich, nie była obarczona żadnym ryzykiem. Dziś poprzez nowelizację „ustawy hazardowej”, gra u tych bukmacherów jest nielegalna. Niezależnie od tego czy strona obsługuję język polski, czy nie i czy właściciel strony nie blokuje możliwości gry Polakom, musimy mieć na względzie, że tylko gra u legalnych bukmacherów, posiadających licencję jest w pełni bezpieczna.

Lista bukmacherów NIE posiadających licencji:

  • bet365
  • Bwin
  • Marathonbet
  • Unibet
  • Betsafe
  • Betsson
  • Expekt
  • Tipic
  • William Hill
ranking bukmacherów
Fot. wee dezign / shutterstock.com

Nowi bukmacherzy w 2022

Gracze zawsze czekają na rejestrowanie się nowych bukmacherów w naszym kraju, szczególnie jeśli są to sprawdzone, zachodnie marki. Ludzie z niecierpliwieniem oczekują informacji o kolejnych firmach wchodzących na rynek, licząc na dobrą ofertę powitalną i liczne bonusy, które zazwyczaj się wiążą z dołączeniem nowych bukmacherów do listy. Jedno jest pewne i z tej informacji, doświadczeni gracze na pewno się ucieszą. Potwierdzoną informacją jest, że znany brytyjski bukmacher- Betway, najprawdopodobniej już w 2022 roku wejdzie, w pełni legalnie, na polski rynek. Klienci liczą, że Betway wyznaczy niejako nowy trend i o licencje postarają się inne duże firmy z zagranicy, takie jak np. niegdyś popularny w Polsce bukmacher- Bet-At-Home czy Expekt.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here