Zakłady sportowe możemy pogrupować. Podstawowy podział dotyczy zakładów przedmeczowych, zwanych także pre-play, jak i zakładów na żywo (in-play). Jest jeszcze trzecia forma, która rządzi się nieco innymi prawami – trading sportowy.

Bardziej szczegóły podział dotyczy już samych zakładów na zdarzenia. Tutaj należy wymienić przede wszystkim ZAKŁADY SINGLOWE. To takie, w których obstawiamy wynik dokładnie jednego zdarzenia, od ang. słowa single – pojedynczy. Kolejną bardziej już rozbudowaną wersją zakładów są AKUMULATORY (AKO) czy jak kto woli zakłady wielokrotne lub zakłady COMBO. Składają się one z kilku zdarzeń np. dwóch (duble), trzech (treble) itd. Ilość na kuponie jest nieograniczona.

Popularną opcją są również ZAKŁADY SYSTEMOWE. Jest ich bardzo dużo, a sprowadzają się jak sama nazwa wskazuje do grania jakimś systemem, w którym najczęściej dopuszczamy możliwość błędu np. system 4 z 5, oznacza, że na kuponie przynajmniej 4 zdarzenia muszą okazać się wygrane. Istotne jest to, że grając systemem, nasza potencjalna wygrana jest zawsze niższa niż grając zwykłe AKO. Coś za coś.

Ostatnim najmniej popularnym rodzajem są ZAKŁADY BLOKOWE. Podobieństwo do zakładów systemowych jest widoczne aż nadto. Różnica polega jednak na tym, że na system składa się 1 zdarzenie, zaś w skład jednego bloku może wchodzić dowolna ilość wydarzeń sportowych. Np. blok 2 z 3, a w bloku po 3 mecze (razem 9 meczy). Zakłady blokowe są popularne głównie u bukmacherów naziemnych.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here