Artykuł przeznaczony jest dla graczy mniej i średniozaawansowanych. Limity u bukmacherów internetowych mają jak najbardziej negatywne znaczenia. Definiując pojęcie limitu u bukmachera, należy stwierdzić, że jest to możliwie maksymalna stawka jaką może postawić gracz zlimitowany na dany zakład w momencie jego postawienia. Bukmacher internetowy zazwyczaj nie informuje nas o nałożeniu limitu na gracza. Informuje nas jednak przy zawarciu zakładu o limicie na dane zdarzenie.

RODZAJE LIMITÓW U BUKMACHERA

Bukmacherzy online mogą nałożyć nam trzy rodzaje limitów:

1) Limity personalne u bukmacherów mają zastosowanie dla graczy uznanych przez bukmachera za zawodowych/profesjonalnych czyli nie rentownych – mówiąc najprościej takich, którzy w dłuższej perspektywie więcej wygrywają niż przegrywają. Tego typu limitów nie stosują: Betfair, Pinnacle, Matchbook i WBX.

Limity personalne możemy podzielić na limity na stawkę i maksymalną wygraną. Limit na stawkę oznacza, że możemy dane zdarzenie pograć np. za 100€. Limit na wygraną oznacza, że niezależnie ile postawimy pieniędzy na zdarzenia max. wygrana na kuponie to np. 100€.

2) Limity na zdarzenia to najczęściej stosowany rodzaj limitów przez bukmachera. Istota tego typu utrudnienia sprowadza się do ograniczenia stawki na wybrany mecz. Zasada w tym przypadku jest następujące: „im mniej znany rynek (niekomercyjny) dla bukmachera, tym limit niższy i odwrotnie im bardziej komercyjna liga – tym limit wyższy.

W przypadku limitów na zdarzenia warto zwrócić uwagę na fakt, że limity na zakłady na żywo co do zasady są wyższe niż limity na zakłady przedmeczowe (pre-play). Wynika to z faktu, że znacznie trudniej jest przewidzieć przebieg wydarzeń live.

3) Limity na określone rynki lub dyscypliny również stosowane są dość często. Dotyczą one graczy, którzy wygrywają tylko na określonych rynkach np. gracz przegrywa notorycznie na koszykówce, ale z nawiązka odbija sobie to na hokeju. Bukmacher więc limituje mu wysokość stawek na zakłady hokejowe, a resztę dyscyplin pozostawia bez zmian.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here