Zastanawiałeś się może jak wygląda rozwój gracza w zakładach sportowych? Kiedy nastąpi moment apogeum Twoich możliwości jako typera? Punkt zwrotny?

Większość zaczyna od długich taśm w STS i Fortunie

Po kilku latach praktyk w zakładach sportowych, przyjdzie taki czas, że dorośniesz do pewnych rzeczy i zaczniesz je inaczej postrzegać. Każdy z nas musi przejść drogę od osoby puszczającej długie taśmy w STS czy Fortunie, do zawodowego gracza.  Ta przemiana niczym z Doktora Jekylla w Mr Hyde musi mieć swój czas i miejsce. Okres płacenia frycowego trwa zazwyczaj od 3-4 lat. Jeżeli chcesz utrzymać się w branży i czerpać z niej określone profity w dłuższej perspektywie nie możesz pozwolić sobie na ponoszenie strat. Im szybciej to zrozumiesz tym lepiej.

Przekonanie o nieomylności i wiedzy kompletnej początkującego gracza

Kiedy więc startujemy w świecie hazardu, spędzamy więcej czasu w punktach naziemnych niż u bukmacherów internetowych. Co ciekawe większość z nas nie poświęca czasu na analizę, gdyż jest przekonana o swojej nieomylnej wiedzy i wyższość wobec bukmacherów. Myślimy sobie, co oni mogą? Ja oglądam mecze, mam kompletną wiedzę, znam składy, zawodników, informacje o sytuacji kadrowej. To wszystko jest oczywiście ważne, ale uświadom sobie, że ty pracujesz sam, a analityków sportowych, zajmujących się jedną dyscypliną jest co najmniej kilkunastu. Niedoszacowanie sił rywala to kardynalny błąd na tym rynku. Powiedzmy sobie dosadniej: szanse początkującego gracza są mniej więcej takie jak człowieka w starciu z rekinem pod wodą. Zerowe.

Punkt zwrotny – edukcja gracza, „budowanie własnej marki”

Przychodzi etap nauki. Czujemy głód informacji, przeszukujemy internet. Dowiadujemy się wielu interesujących rzeczy. Poznajemy takie pojęcia jak Yield, ROI, kontra, sprzedaż zakładu, middle i wiele innych. Sukcesywnie poszerzamy swoją wiedzę. Przeważnie obieramy sobie również jakieś miejsce w Internecie, gdzie będziemy typować – zazwyczaj są to popularne wśród Januszy fora bukmacherskie lub Ligi typerów. Zakładamy konto, budujemy swoją historię typów, jednocześnie budując swoją markę, renomę. Jeżeli jesteśmy naprawdę dobrym typerem, cieszącym się uznaniem światka graczy, otworzą się dla nas ciekawe propozycje. Ale wszystko ma swój czas.

Zamknięte fora z typami – dobra inwestycja!

Często zdarza się tak, że z ogólnodostępnego forum bukmacherskiego, trafimy do grupy zamkniętej. Closed forum z typami to idealne miejsce, aby rozwijać swoją karierę, a także uzyskiwać informację bardziej intratne, poufne, które zazwyczaj nie wychodzą na światło dziennie. Twoja pozycja na forach zamkniętych nie jest pewna, tutaj musisz pracować na swoją markę jeszcze raz. Zazwyczaj czas aklimatyzacji wynosi w takich stowarzyszeniach około 1 roku. Potem grupa decyduje czy zostajesz dalej czy nie. Ważne jest nawiązywanie kontaktów z użytkownikami, budowanie więźi. Niestety forum zamknięte z typami to także układy. Dobrym dodatkiem do closed for są typy pozyskiwane z płatnych, renomowanych serwisów bukmacherskich. Nikt nie będzie ich weryfikował, czy są one Twoje czy nie, ale te najlepsze z Pinnacle na pewno spodobają się członkom grupy.

Przejście z Bet365 na Pinnacle i trading na Betfair

Apogeum Twoich możliwości będzie równoznaczne z odejściem od bukmacherów komercyjnych. Mamy tutaj na myśli głównie firmy angielskie jak William Hill, Bet365 oraz te mniej znane Bet-at-home, Betlic, Expekt itd. Twoja gra przeniesie się do bukmacherów, którzy nie limitują graczy: 5Dimes, Pinnacle, Asian88odds. Bet365 będzie alternatywną opcją, do grania niszowych rynków za mniejsze pieniądze. Docelowo ostatnim stadium rozwoju gracza będzie Betfair i bukmacherzy z Azji. Trading to miejsce dla graczy kompletnych, nie kierujących się emocjami, a przy tym cierpliwych, potrafiących czekać na zyski niczym hieny, na resztki ofiary. Tak właśnie wygląda „droga gracza”.  Mam nadzieję, że ten artykuł stworzony przez zawodowego gracza, otworzy co niektórym szersze spojrzenie na bukmacherkę i spowoduje, że wcześniej niż ja przejdziecie z etapu „Janusza bukmacherskiego” do etapu gracza rozwijającego się.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here