Jesteś początkującym typerem? Z pewnością myślisz które są najpowszechniejsze typy zawierania zakładów na wydarzenia sportowe oraz jakie są opcje zawierania zakładów bukmacherskich. Niniejszy materiał pozwoli ci przejrzeć na czym polegają i jakie istnieją sposoby zakładów.

1X2 – najpopularniejsze zakłady bukmacherskie

Jest to obecnie najpopularniejsza forma zakładów świadczona przez bukmacherów. Gracz obstawia na wygranie którejś z ekip lub remis. Poniektóre konkurencje sportowe charakteryzują się jednakże tym, że mecz nie może zamknąć się remisem np. tenis. Wówczas typ zakładu modyfikuje postać do zakładu z dwiema drogami (1 albo 2) i możliwe są następnie dwa efekty – zwycięstwo jednego lub drugiego zawodnika lub drużyny. Warto także przy okazji napisać o tym, że bardzo dużo bookmakerów oferuje pierwszy bezpłatny zakład gdy gracz gra na zdarzenie z trzema potencjalnymi efektami. Następnie typer może wystawić zakład a jeśli okaże się on przegrany, bookmaker oddaje całą stawkę zakładu na konto klienta.

Over/Under

Po polsku zakład tenże definiowany jest jako powyżej/poniżej natomiast wyróżnia on zakład użytkownika, który określa czy w oznaczonym meczu, lub w wybranej jego części padnie powyżej czy mniej od pewnej ilości bramek. Wybierając więc zdarzenie sportowe zyskuje się od firmy bukmacherskiej opcję wyboru progu np. w piłce nożnej 1.5 gola, 2.5 gola, 3.5 gola itd. Typer typując wydarzenie wybiera jedną spośród oferowanych możliwości – czy padnie powyżej (over) czy poniżej (under) danej sumy bramek. Tak jak już nadmieniliśmy, typ ten może dotyczyć całego wymiaru czasowego (np. w piłce nożnej 90minut + doliczony okres gry) ale także na 1. połowę lub 2. połówkę.

W siatkówce możliwe jest zawieranie zakładu powyżej/poniżej (over/under) konkretnej wielkości setów oraz dodatkowo punktów w całym spotkaniu bądź jednym secie. Prócz progów „połówkowych”, w ofertach bukmacherów nierzadko znaleźć można całkowite liczby np. powyżej/poniżej 3 bramek. Wtenczas stawiając np. over (powyżej) 3 bramek – jeśli padną 4 gole typer wygrywa, jeśli będą 3 gole, wartość zakładu zostaje przekazana dla typera Jeżeli nie chcesz ryzykować swoich pieniędzy już na wstępie gry, warto zapoznać się z jednym z serwisów która pokazuje wszelkie bonusy bukmacherskie, dzięki którym będziesz mógł typować bez zagrożenia, uzyskać darmowe pieniądze na indywidualny pierwszy zakład lub zdublowanie początkowego wkładu.

Handicap

Jest to także ogromnie popularny gatunek zakładu, w jakim bukmacherzy „dodają” lub „odejmują” przed startem spotkania którejś z drużyn dokładną ilość goli. Gole te na zakończenie spotkania uwzględniane są do końcowego rozstrzygnięcia. Przykładowo: rozgrywany jest mecz Real Madryt – Betis Sewilla. Gracz typuje Handicap -3.5 na Real. Ostatecznie spotkanie kończy się wygraną Królewskich 4:0 – zakład więc jest wygrany, ponieważ drużyna z Madrytu wygrała z rywalami, różnicą goli powyżej 3.5.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here