Bardzo często w fachowej literaturze spotykamy się z pojęciem tradingu. Pod tą definicją ukrywa się wiele branż. Wyróżniamy trading związany z giełdą np. Forex czy trading bukmacherski za pośrednictwem Betfair, Matchbook czy WBX. Czym zatem jest trading sportowy? Słowo trading wywodzi się z języka angielskiego i oznacza ”handlować„. Warto w tym przypadku stwierdzić, że handel rozumiany jest jako transakcje kupna i sprzedaży na specjalnie do tego przystosowanym miejscu – giełdzie zakładów. Obecnie największe na świecie giełdy zakładów sportowych to Betfair i Matchbook.

Jaka jest różnica między zakładami sportowymi, a tradingiem na Betfair?

Traderzy mówią, że kiedy poznasz trading, przestaniesz obstawiać zakłady bukmacherskie. Tak śmiało postawioną tezę, potwierdzają statystyki. Według przeprowadzanych w 2014 roku badań, przez jeden z angielskich Uniwersytetów, aż 25% badanych zadeklarowało, że po tym jak wdrożyli się na rynku Betfair, pozostali na nim na stałe. Sama różnica między typerami, a traderami jest zasadnicza. Mianowicie typerzy typują wynik spotkania, muszą zazwyczaj też czekać do końca meczu na jego rozliczenie. Traderzy natomiast zarabiają na przewidywaniu potencjalnych ruchów kursów. Nie ma co ukrywać, zatem, że do zarabiania na Betfair potrzebna jest potężna wiedza i dobre info, a także najzwyczajniej zmysł.

Trading jako kolejne stadium rozwoju gracza

Bardzo często możemy spotkać się w sieci ze stwierdzeniem, że trading sportowy jest ostatnim stadium rozwoju gracza. To bardzo trafne stwierdzenie. Dlaczego? Przygody z tradingiem nie rozpoczyna się od razu. Do tradowania trzeba dojrzeć. Pod słowem dojrzeć rozumiemy w tym przypadku – uzyskać doświadczenie przez 3-4 lata w grze u bukmachera online, przegrać trochę pieniędzy, potem wygrać, zrozumieć pewne mechanizmy, którymi kieruje się bukmacherka, wyrobić sobie własną strategię gry, nauczyć się zbierać informacje o spotkaniach, uporządkowywać je. Wtedy dopiero posiadając odpowiedni level wiedzy i doświadczenia, może powoli zacząć uprawiać trading bukmacherski.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here