Współczynnik ROI w bukmacherce

Alternatywę dla Yield stanowi tzw. współczynnik ROI. Jest to mniej popularny środek w zakładach sportowych, stosowany również do obliczania poziomu typów danego gracza.  ROI to skrót zwrotu z języka angielskiego:  Return on Investment oznaczającego zwrot z inwestycji. ROI jest miernikiem rentowności inwestycji stosowanym w celu pomiaru efektywności zarządzania firmą. ROI może być również wykorzystywany dzięki swojej uniwersalności do mierzenia umiejętności danego typera.

Jak oblicza się współczynnik ROI ?

Matematyczny wzór do obliczania ROI jest na pierwszy rzut oka dość skomplikowany:

ROI = (zysk netto : kapitał) = (zysk netto : przychody ze sprzedaży) x (przychody : kapitał)

Jednak, kiedy głębiej zapoznamy się ze wzorem ROI z łatwością dostrzeżemy, że jest on iloczynem wskaźnika rentowności sprzedaży i rotacji majątku. Wskaźnik rentowności sprzedaży mówi o tym jaka część sprzedaży stanowi zysk operacyjny, natomiast drugi wskaźnik informuje ile razy w ciągu danego okresu jednostka wartości podlegała procesowi transformacji w przychody ze sprzedaży [za wikipedia.pl].

Podobieństwo między ROI , a Yield +

Istnieje pewna zależność między Yield, a ROI. Często wiele osób początkujących w zakładach sportowych zastanawia się jak ma się Yield do ROI. Czy lepszy jest typer, który ma 150% ROI, czy ten, który ma 10% Yield. Już tłumaczymy. Zależność między ROI, a  Yield jest taka, że: ROI = YIELD +100% czyli 110% ROI oznacza 10% Yield. Istnieją dwa serwisy z płatnymi typami, które wykorzystują do swoich obliczeń współczynnik ROI. Są to Betrush.com oraz Mybigpartner.com. Po kliknięciu w link recenzje obu stron.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here