Co to jest Yield w zakładach sportowych ?

Z definicją pojęcia Yield musi zapoznać się każdy gracz, który na poważnie myśli o zarabianiu w zakładach sportowych. Fraza Yield, a konkretnie jej znajomość jest szczególnie ważna dla ludzi korzystających z usług płatnych serwisów z typami. Yield jest bowiem w pewnym sensie miarą i wskaźnikiem umiejętności typera. Im wyższy wynik Yield, tym typer posiada większą wiedzę i umiejętności. W platformach oferujących płatne typy, najlepszych sprzedających wyszukują się zazwyczaj właśnie poprzez wskaźnik Yield lub ROI. Profit w tym przypadku odgrywa znacznie mniejsze znaczenie.

Co to jest Yield i jak się go oblicza?

Yield jest rodzajem współczynnika, zapisywanym w formie procentowej, który wyraża stosunek całkowitego zysku do łącznej zainwestowanej kwoty. Yield można obliczyć za pomocą następującego wzoru:

[(sw – ss)] : ss x 100% który słownie oznacza:

[(suma wygranych – suma stawek) / suma stawek] x 100%

Wariacje Yield czyli na co uważać?

Przy oszacowaniu umiejętności typerów nie można brać tylko i wyłącznie wskaźnika Yield pod uwagę. Są przynajmniej dwa inne czynniki, które musimy brać pod uwagę. Przede wszystkim mamy tu na myśli ilość oddanych przez typera betów oraz wygenerowany tzw. czysty zysk. Trudno przecież uznać wyższość typera z Yield 12% po 50 typach, nad innym, który po 1000 typach ma 9%. Na dłuższą metę utrzymanie wysokiego Yield jest coraz trudniejsze. W krótkim okresie weryfikacyjnym czyli po 20 czy 40 typach współczynnik może być bardzo wysoki, rzędu nawet 25 czy 50%. Im więcej jednak typów wchodzi w skład statystyk i im niższy ich średni kursy to z czasem Yield również pikuje w dół. Paradoksalnie może dojść nawet do sytuacji kiedy mamy Yield na poziomie +50% i trafimy 5 kursów z rzędu po @1.70 i Yield będzie niższy niż 50% pomimo wygenerowania sporego zysku.

WSKAZÓWKA: Typerów z Yield powyżej 10% przy min. 500 typach należy uznać, że bardzo dobrych.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here