PayPal – raczej do zakupów online niż gry u bukmachera

Właścicielem PayPal jest amerykańska spółka PayPal Incorporation, którą założyli Peter Thiel, Max Levchin, Luk Nosek i Elon Musk w 1998 roku. Ciekawostkę może stanowić fakt, że PayPal służył początkowo jako aplikacja do przesyłania środków pieniężnych za pomocą telefonów komórkowych. Cztery lata później PayPal został wykupiony przez największą platformę aukcyjną na świecie – Ebay, za niebagatelną sumę 1.5 mld dolarów. Z racji tego, że jest to jedna z najdroższych opcji płatniczych przez Internet PayPal nadaje się raczej do zakupów online niż gry u bukmachera. Warto też zaznaczyć, że wielu bukmacherów internetowych nie ma w swojej palecie kanałów płatniczych PayPala.

PayPal – prosty, przejrzysty, ale drogi w obsłudze

PayPal jest bardzo prostą i przejrzystą opcją płatniczą, niezwykle przyjazną dla zwykłego klienta. Do jego obsługi potrzebny jest wyłącznie adres e-mailowy. Czas transakcji zamyka się w 10-15 sekundach. Transfery w innej walucie niż waluta docelowa na koncie, należy potwierdzać (akceptować). Koszty transakcji nie należą do najniższych. Prowizje często kształtują się na poziomie 4%, w większości przypadków ponoszą je odbiorcy. Słabo PayPal wygląda też pod względem przewalutowań – tutaj tracimy średnio 3-5% w zależności od waluty. Najniższa prowizja dotyczy kart bankowych – niecałe 3%. Obecnie amerykańska firma może pochwalić się rzeszą ponad 103 mln klientów na całym świecie.

888Sport, Betfred, Bwin, Skybet, Coral…

Przez wiele lat PayPal walczył uporczywie z hazardem internetowym. Był to efekt zakazów gry online dla klientów z USA, które nałożył tamtejszy Kongres. PayPal ograniczył się więc w tej kwestii do bukmacherów oferujących wyłącznie zakłady dla klientów spoza USA. Obecnie to bardzo wąskie grono bukmacherów online. Zalicza się do nich Bwin, 888Sport, Betfred, Skybet, CoralBet. Przeznaczeniem PayPala nie są klienci zakładów sportowych, choć warto tutaj wspomnieć, że ten właśnie portfel elektroniczny jest dość często stosowany dla e-rozrywki związanej z kasynami.

Podsumowanie Paypal. Ocena 3.0

Opcja płatnicza PayPal – bez niej obejdzie się każdy gracz. Nie dość, że jest niedostępna u wielu bukmacherów, to prowizje od transferów między kontami są bardzo wysokie. Podobnie zresztą rzecz ma się w przypadku przewalutowań. PayPal to kanał płatniczy służący e-zakupom, najlepiej na Ebayu czy Allegro. Obecnie trudno go porównywać do Skrill czy Netellera. Ocena to słaba „trójka”.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here