Neteller – najlepszy portfel elektroniczny na świecie?

Portfel elektroniczny Neteller to obowiązkowa pozycja dla każdego klienta zakładów bukmacherskich. W zasadzie na tym zdaniu moglibyśmy zakończyć jego recenzję. Neteller jest własnością brytyjskiej spółki Optimal Payments Limited i został założony w 1999 roku. Serwis obsługiwany jest w 15 wersjach językowych zarówno drogą e-mailową jak i telefoniczną. O sile Netellera świadczą liczby. Według raportów spółki Neteller dokonał w 2014 roku obrotów przekraczających bilion dolarów, zaś same przychody firmy w tym samym czasie sięgnęły pułapu 90 mln€. Warto wspomnieć również, że spółka OPL wykupiła w 2015r., głównego konkurenta na rynku – Skrill.

Kanadyjskie korzenie Netellera

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że Neteller wywodzi się z Kanady. To właśnie w państwie „Klonowego liścia” zaprojektowano i stworzono serwis, który dopiero w 2004 roku, przeniósł się na Wyspę Man. Neteller od tego czasu jest kontrolowany przez Financial Conduct Authority. Sam proces przetwarzania płatności przez Neteller rozpoczął się w lipcu 2000 r. Cenną informacją jest fakt, że klienci z wielu państw gdzie hazard online jest zabroniony nie mogą korzystać z usług tej opcji płatniczej (m.in. Albania, Izrael, Laos, Liban, USA, Singapur, Turcja).

Darmowe wpłaty i wypłaty, niskie prowizje wewnętrzne, wysokie limity na karcie

Neteller ma szereg niesamowitych zalet, dzięki którym w chwili obecnej miażdży konkurencję. Zacznijmy od obsługi klienta, która stoi na bardzo wysokim poziomie. Odpowiedzi są szybkie, rzetelne i fachowe. Wysokość prowizji, rzędu 0.5 – 2% w zależności od wysokości kwoty transferu. Opłata za przewalutowanie na poziomie 2.9%, podczas gdy u konkurencji > 3.5%. Największą zaletą Netellera są jednak karty bankowe z limitem dziennych wypłat na poziomie 3300 dolarów. Dla porównania limit w Skrill to 330$. To nie koniec zalet Netellera. Darmowe, błyskawiczne wpłaty i wypłaty do bukmacherów internetowych, możliwość przechowywania środków na koncie, aż 19 wersji walut do wyboru, programy lojalnościowe, możliwość doładowania konta za pomocą Bonów Ukash – to kolejna paleta plusów Netellera.

…. i gdyby nie ta ciężka weryfikacja

Weryfikacja w Neteller to jedna z dwóch najważniejszych wad platformy. Pomijając fakt, że jest czasochłonna (bywa, że trwa 7-14 dni), to dział weryfikacyjny bardzo często ma zastrzeżenia co do jakości dokumentów i ich wiarygodności. Częstą praktyką jest potwierdzenie za pomocą skanu dowodu umowy z bankiem odnośnie prawa do użytkowania konta lub tytułu prawnego do wynajmu lokalu (zwłaszcza dla cudzoziemców mieszkających w UK). Do tego w wybiórczych przypadkach support proponuje rozmowę telefoniczną z klientem. Minusem użytkowania Netellera choć niewielkim są prowizje na linii nasze konto Neteller – nasze konto bankowe. Tutaj za każdą wypłatę zapłacimy 7.5€. Ponadto w przeciwieństwie do Skrill płacimy 4€ za wypłatę środków z bankomatu. W regulaminie Netellera jest również zapis o opłacie za administrację kontem, w przypadku braku aktywności przez okres 14 miesięcy.

Podsumowanie Neteller. Ocena +4.5

Niewątpliwie Neteller to ścisła światowa czołówka jeśli chodzi o kanały płatnicze przez Internet. Platforma posiada szereg istotnych zalet, jak support, program VIP, niskie prowizje od przelewów wewnętrznych, czy doskonała karta przedpłacona wraz z potężnym dziennym limitem wypłat. Te czynniki decydują o wysokiej końcowej ocenie portfela na poziomie +4.5. Naszym zdaniem bardzo dobra alternatywa Skrill pomimo kilku wad, które dla profesjonalnych typerów nie mają, aż takiego znaczenia.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here