Skrill największym portfelem elektronicznym w Europie

Najbardziej popularny w Europie elektroniczny portfel internetowy – Skrill powstał w 2001 roku. Właścicielem marki jest brytyjski Wirecard Card Solution Ltd, która jest upoważniona do świadczenia usług obrotu pieniądzem elektronicznym zgodnie z Ustawą o pieniądzach elektronicznych z 2011r. [Electronity Money Regulations 2011]. Według danych z 2014 r. Skrill posiada ok 23 mln klientów i jest dostępny już w ponad 200 krajach na całym świecie. Skrill posiada swoje biura na w Londynie, Nowym Jorku i Szwecji zatrudniając ponad 2 tys. pracowników. Największym wyróżnieniem Skrill było zdobycie w 2014 r. EGR B2B AWARD za  unikatowe rozwiązania mobilnych w płatnościach internetowych.

Typerzy zanieśli Skrill na szczyty

Niewątpliwie prawdą jest, że Skrill doszedł na szczyt dzięki… klientom firm bukmacherskich. Przypomnieć, bowiem należy fakt, że wcześniej marka Skrill działała pod szyldem Moneybookers. Portfel ten niezwykle często był wykorzystywany przez typerów, dzięki darmowym wpłatom i wypłatom właśnie do bukmacherów internetowych. Warto podkreślić, że prowizje w Skrill pobierane są za transfery na własne konta bankowe i transfery pieniężne pomiędzy użytkownikami portfela. Wysokość prowizji nie przekracza zazwyczaj 1-2% transakcji. Login użytkownika stanowi… adres emailowy, zabezpieczony odrębnym hasłem.

Ukończenie 18 lat i weryfikacja osobowa, wykupienie PaysafeCard

Warunkiem korzystania z usługi portfela Skrill jest ukończeniu 18 roku życia, pełna weryfikacja tożsamościowa oraz bankowa. Do weryfikacji nie wystarczy już tylko scan dowodu osobistego jak to miało miejsce parę lat wstecz, ale także potwierdzenie za pomocą kodu konta, które odbywa się poprzez wysłanie listu weryfikacyjnego.

Skrill wciąż jest portfelem elektronicznym, który się rozwija. Według naszych najnowszym informacji spółka została przejęta przez Neteller Ltd. Warto też wspomnieć o zmianach z 2013 roku, kiedy to wprowadzono usługę Skrill 1-Tap umożliwiająca realizowanie transakcji za pomocą jednego kliknięcia. W tym samym roku Skrill wykupił dobrze prosperującą markę PaysafeCard.

Karta Skrill – wzorcowe rozwiązanie dla gracza za 10€ rocznie

Bardzo ważną funkcją Skrill jest możliwość założenia karty bankowej. Karta Skrill kosztuje zaledwie 10€ rocznie, jest obsługiwana przez MasterCard i można nią płacić w każdym sklepie. To bardzo dobry sposób by wydatkować pieniądze zarobione u bukmacherów „na lewo”, (czytaj „na życie”). Staż i ilość wpłat/wypłat w miesiącu przekłada się także na specjalne statusy w tym przypadku VIP (brązowy, srebrny i złoty). Z każdym statusem wiążą się specyficzne przywileje m.in. wyższe limity, niższe prowizje etc. Skrill oferuje bonus Cash Back rzędu 20% do 10€.

Podsumowanie Skrill – ocena 4.5

Skrill to europejska potęga jeśli chodzi o płatności internetowe. Łatwość obsługi, wysokie bezpieczeństwo, przejrzysta aplikacja telefoniczna, niskie prowizje i darmowe wpłaty i wypłaty na konta bukmacherów, to tylko niektóre z plusów omawianej metody płatności. Minusem Skrill jest bez wątpienia support, który działa dość wolno. Zazwyczaj odpisują w ciągu 24-48h. Wadą są także limity dziennych wypłat na kartę MasterCard – rzędu 1200 PLN miesięcznie – choć nie płaci się od nich żadnych prowizji


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here