Kwestie związane z wyborem bukmachera internetowego zawsze mogą budzić kontrowersje. Przede wszystkim należy uświadomić sobie, że nie ma czegoś takiego jak: „najlepszy bukmacher internetowy”. Nie wpisujcie takiej definicji czy pojęcia w wyszukiwarce Google. Dlaczego? Dlatego, że ile osób tyle zdań. Jedni mogą gloryfikować daną firmę, bo zarobili tam masę pieniędzy, inni dyskredytować tego samego bukmachera, bo przerżnęli u niego niejedną wypłatę. Warto jednak przynajmniej na początku zrobić sobie pewne zestawienie czynników mających istotny wpływ na ocenę danego bukmachera internetowego. Jakie to czynniki?

1. Wypłacalność bukmachera – czynnik absolutnie najważniejszy. Co z tego, że wpłacisz pieniądze do bukmachera, dostaniesz rewelacyjny bonus, wygrasz sporo a i tak nie będziesz

w stanie tego wypłacić? Wypłacalność bukmacherów to jeden z elementów rankingu SBR, który znajdziesz tutaj —> https://www.sportsbookreview.com/sportsbooks/.

Ranking SBR hierarchizuje bukmacherów za pomocą liter od A+ (najwyższa wiarygodność) do G (najniższa wiarygodność). Ranking SBR kładzie nacisk na dwa aspekty: wypłacalność bukmachera i zażalenia graczy na anulowane wygrane lub wątpliwe sprawy sporne. Niestety jak każdy ranking również i SBR może nieco przekłamywać.

2. Renoma bukmachera – wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi wybrać tzw. „paczkę obowiązkową”, a więc grupę firm sprawdzonych i w 100% wiarygodnych, u których konto założyć możesz od ręki, bez czytania jakichkolwiek rankingów. Zaliczyć do nich należy: PinnacleSports, Betfair, Bet365, William Hill, Sbobet czy 5Dimes. To pozycje podstawowe i Twoje bukmacherskie fundamenty, na których musisz opierać swoją grę.

3. Predyspozycje gracza – to coś co powinno mieć istotne znaczenie przy wyborze bukmachera online. Przecież musisz sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: w czym jestem tak dobry, że chcę spróbować swoich sił w zakładach sportowych. Chcę spróbować tylko dla bonusu, a może czuję się mocny w koszykówce? Interesuje mnie dodatkowa kasa, a może bogata oferta zakładów, przekazy na żywo, mnogość zakładów na żywo?

4. Kursy bukmacherskie, limity na zakłady, kontakt z supportem – te kwestie również są istotne, może nie najważniejsze, ale na pewno powinniśmy zwrócić na nie uwagę. Lepiej jest zagrać zdarzenie po kursie 1.90 w Pinnacle, niż 1.83 u innego bukmachera. Warto mieć możliwość postawienia 300€ na zakład zamiast 15€. W sprawach spornych dobrze jest skontaktować się z polskojęzycznym supportem – nie każdy pisze i mówi dobrze po angielsku.

5. Bonusy i promocje bukmacherskie – zajmują w naszej hierarchii ostatnie miejsce. Dla bonus hunterów są najważniejsze, ale co z bonusu, którego nie będzie można wypłacić?

Podsumując ten artykuł musimy zdać sobie sprawę, że w internecie jest zarejestrowanych około 2100 firm bukmacherskich, z których niektóre to bukmacherzy-widma. Ranking SBR to najważniejszy z rankingów gracza, choć opisuje zaledwie cząstkę firm działających w sieci. To właśnie Ranking SBR określa wiarygodność bukmachera, a co za tym idzie bezpieczeństwo Twoich środków. Worldofbookmakers.com również prężnie działa w tym segmencie, naszym celem jest zweryfikowanie firm, które są mniej znane w Europie, dlatego w naszym serwisie będzie ich ponad 500. Osobny artykuł poświęcony Rankingowi SBR znajdziesz tutaj. Zapoznaj się również z rankingiem bukmacherów na naszej stronie.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here