Wybór bukmachera internetowego

Ten artykuł skierowany jest do ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zakładami internetowymi. Co roku kolejne roczniki mają z tym do czynienia, więc warto poświęcić trochę czasu kwestii wyboru bukmachera, z którym będziemy wiązać swoją przyszłość. A jest się nad czym zastanawiać, bo konkurencja jest naprawdę spora.

Najważniejsze kryterium – wypłacalność firmy

Zdecydowanie czynnika jakim jest wypłacalność firmy pominąć nie sposób. Pamiętajmy, że naszym głównym celem w dłuższej perspektywie gry u bukmachera online, jest zarabianie większych lub mniejszych pieniędzy. Właśnie dlatego, najważniejszym kryterium, którym powinniśmy się kierować jest wiarygodność firmy, która nieodłącznie wiąże się z jej wypłacalnością. Szacuje się bowiem, że 25% firm na rynku jest niewypłacalnych. Z automatu nasuwa się pytanie: który bukmacher jest wypłacalny?

Nie płać podatków

Tylko naziemne firmy bukmacherskie działające na tzw. rządowych licencjach lub koncesjach zobowiązują gracza do płacenia podatków od wygranych. Przepisy UE stanowią wyraźnie, że gra online nie ulega opodatkowaniu, niezależnie czy jest to hazard w postaci kasyna, pokera czy zakładów bukmacherskich. Przytłaczająca większość firm bukmacherskich działających w Europie i Azji zwalnia graczy z podatku od wygranych, wykorzystując lukę w prawie – bukmacherzy płacą podatki 0.5% w rajach podatkowych.

Zbierz opinię o bukmacherach od graczy

Ten punkt jest niezwykle często pomijany przez przyszłych typerów. A szkoda, bo akurat jest niezwykle ważny. Zawodowi gracze, z dużym doświadczeniem bardzo często wypowiadają się na temat nierzetelnych bukmacherów. Takie wpisy możemy znaleźć zazwyczaj na dużych forach zagranicznych poświęconych tematyce zakładów sportowych. Ponadto wszelkie wskazówki i wiadomości w tym zakresie znajdują się na stronie Sportsbookreview oraz prężnie działającym forum.

Regulamin – czyli coś czego nikt nie czyta

To może być prawdziwa pętla na głowie gracza. Któż czyta regulaminy, składające się z kilkunastu stron, a w dodatku napisane językiem urzędniczym? No właśnie, prawie nikt. I tutaj może być haczyk. Zapisy typu: „bukmacher ma prawo anulować dowolny zakład jeżeli uzna….”, „bukmacher ma prawo zamknąć konto bez zwrotu środków jeżeli uzna, że..”, są bardzo niebezpieczne dla graczy ponieważ mogą być interpretowane według widzi mi się bukmachera. Kolejny czynnik wynika z tego punktu.

Organ licencyjny

Kto wydaje licencję (czyt. pozwolenie) na prowadzenie zakładów internetowych jest niezwykle istotne. Są bowiem komisje, które biorą za to grube pieniądze, zaś nie wykonują żadnej kontroli nad działalnością bukmachera, a wręcz są jego parasolem. Warto więc zapoznać się z tym faktem. Unikać należy w szczególności bukmacherów, którzy są licencjonowani przez takie jurysdykcje jak: Malta, Kostaryka, Curacao czy Antigua i Barbuda. Więcej o licencjach dowiesz się w artykule „Jurysdykcje bukmacherów”.

Podejście do gracza z szacunkiem

W opracowaniach dotyczących zakładów sportowych, tego punktu nie znajdziemy, choć być powinien. Nie powinniśmy pomijać bowiem faktów tego typu, że np. bukmacher po 2-3 zakładach limituje gracza, bo ten postawił np. 500€ na wydarzenie i wygrał. To jest śmieciowe traktowanie klienta, zupełnie jak umowy zlecenia. Przykładem mogą być tutaj bukmacherzy z Rosji np. Marathonbet czy Fobet, którzy klientów z Europy Środkowo – Wschodniej nie traktują na poważnie. Podobne restrykcje mają NordicBet czy PaddyPower. Warto podkreślić, że w przypadku rodzimych klientów zachowują się bardzo poprawnie. Taka jest niestety rzeczywistość.

Kursy, oferta na zakłady sportowe, opcje płatnicze

To też niezwykle ważny punkt, który powinien determinować klienta do wyboru danej firmy. Kursy muszą być przynajmniej konkurencyjne – oznacza to, że nie mogą odbiegać od średniej rynkowej, nie  powinny być naznaczone wysoką marżą rzędu 10%. Oferta jest ważna o tyle, że powinna obejmować nie tylko wiele dyscyplin sportowych, ale także preferencje gracza. Zakłady przez telefon, podobnie livebetting to dziś standard. Kwestie finansowe powinny być uregulowane odpowiednimi kanałami płatniczymi, które umożliwią transfer gotówki do własnego kraju bez wysokich prowizji.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here