Portfele elektroniczne zdominowały rynek internetowy

We współczesnym świecie Internetu trudno wyobrazić sobie dokonywanie jakichkolwiek transakcji internetowych bez tzw. portfeli elektronicznych. Co to są portfele elektroniczne i jak działają? Kto może mieć dostęp do portfeli elektronicznych? Jaka jest wysokość prowizji od przelewów? Na te i inne pytania, postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi w dziale pt. „Opcje płatnicze przez Internet”. Ten tekst jest artykułem wprowadzającym do działu, który ma za zadanie zdefiniować najważniejsze pojęcia związane z metodami płatności w sieci www.

Niska prowizja, łatwość w obsłudze, bezpieczeństwo…

Pojęcie portfela elektronicznego oznacza system płatności, który służy do wykonania elektronicznego przelewu pieniędzy między tymi samymi portfelami elektronicznymi. W zdecydowanej większości przypadków nazwą użytkownika w portfelach elektronicznych jest jego własny e-mail. Portfele elektroniczne działają na zasadzie kont bankowych, z tą różnicą, że przelewy wysyłane są natychmiast – pieniądze od razu widzimy na koncie. Internetowe metody płatności są lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem dla graczy, gdyż cały obrót gotówkowy odbywa się poza naszym kontem bankowym. W przeciwieństwie jednak do transferów bankowych, za każdą porcję wysłanych pieniędzy pobierana jest prowizja od przelewu, która zazwyczaj wynosi 1-2% transakcji.

Skrill, Neteller, PayPal – trzej muszkieterowie

Portfele elektroniczne posiadają szereg innych zalet ważnych dla graczy, głównie z krajów gdzie hazard online jest zabroniony. Przede wszystkim umożliwiają błyskawiczny przelew środków na konto bukmachera (za darmo!). Większość z nich jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze, samo dokonanie przelewu trwa 20-30 sekund. Portfel elektroniczny daje również poczucie bezpieczeństwa. Tak naprawdę może być też dobrym źródłem do prania pieniędzy – o czym chyba nie powinniśmy pisać zbyt wiele. Po wyrobieniu karty mamy też możliwość płacenia środkami zarobionymi u bukmacherów w sklepach naziemnych, ale też internetowych. Wielu graczy zarabiając na zakładach sportowych, w ten sposób właśnie wydatkuje swoje potrzeby dnia codziennego. Najpopularniejsze portfele elektroniczne to Skrill, Neteller i PayPal.

Bezśladowe transakcje – pośrednicy elektroniczni

Drugą ważną grupę produktów na rynku internetowych kanałów płatniczych stanowią tzw. portfele pośredniczące w przekazie pieniędzy. Różnica w działaniu między portfelami elektronicznymi, a pośrednikami jest taka, że w przypadku tych drugich nie możemy przechowywać pieniędzy na swoim saldzie. Służą one zazwyczaj do szybkiej transakcji na linii kupujący – sprzedający. Ważnym faktem jest jednak to, że nie pozostawiają często śladu po transakcji finansowej. Przykładem tego typu pośredników jest Bank Sofort, PaysafeCard, Przelewy24 czy choćby popularne Bony Ukash, które możemy często kupić na platformach aukcyjnych. W kolejnych artykułach działu „Opcje płatnicze” – opiszemy najważniejsze Internetowe opcje płatnicze.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here