Wspomnieliśmy już w jednym z wcześniejszych artykułów, że RANKING SBR jest najpopularniejszym w internecie narzędziem do sprawdzenia wiarygodności i wypłacalności firmy bukmacherskiej. Warto jednak poświęcić znacznie więcej czasu tej zabawce, po jest naprawdę tego warta.

Sportsbookreview.com na rynku pojawił się w 1999 r. Od tego czasu zdążył zweryfikować już ponad 1000 bukmacherów internetowych. Oprócz funkcji „kontrolera wiarygodności bukmacherów” zajmuje się również w pewnym zakresie pomocą dla poszkodowanych graczy. Na przełomie lat 1999-2014 SBR pomógł odzyskać typerom w tzw. kwestiach spornych blisko 1.5 mln dolarów. Ranking SBR prowadzi także „czarną listę” firm, które notorycznie oszukują swoich klientów oznaczoną jako „BlackList” [link].

Faktycznie Ranking SBR szereguje firmy bukmacherskie od tych najbardziej wiarygodnych, do tych, o wiarygodności wątpliwej lub wręcz zerowej. Ów szeregowanie w dużej mierze opiera się na opiniach samych użytkowników, którzy często w sprawach spornych niemogąc dochodzić swoich racji przed komisjami licencyjnymi bukmacherów, uderzają w ich najbardziej czuły punkt, a więc SBR.

Wielu bukmacherów internetowych woli bowiem, wypłacić graczowi, 500, 1000 czy 5000€, kosztem nieposzlakowanej opinii w internecie. Wyobrażacie sobie bowiem, że jeżeli SBR wydałby negatywną opinię nt danej firmy, z ugruntowaną pozycją na rynku, jakim sygnałem dla graczy byłaby wiadomość, że bukmacher oszukał klienta? Ile do stracenia ma bukmacher? Według nas sporo – bo po takim sygnale, kilkuset graczy mogłoby wypłacić środki i po prostu przejść do konkurencji.

Hierarchia ocen Ranking SBR:

A- do A+ – W tym sektorze mieści się ścisła czołówka piramidy. Nie ma tutaj przypadkowych firm, to poprostu pozycje obowiązkowe, elita – elity. Do tej grupy należy ok. 7-10% buków.

B- do B+ – Kolejny szczebel stanowią firmy o wysokiej wiarygodności. Niebezpieczeństwo utraty środków jest minimalne, wręcz znikome. Około 20% bukmacherów online.

C- do C+ – Ligowi średniacy, bukmacherzy przeciętni, co oznacza, że ryzyko braku wypłaty środków występuje, choć nie jest duże.

D- do D+ – Firmy nie godne uwagi, wpłata środków wiąże się z dużym niebezpieczeństwem ich utraty. Jakość obsługi graczy i kontakt mocno utrudniony.

F – Firmy w 100% prowadzące szkodliwą politykę wyłudzania pieniędzy. Wpłacasz, wygrywasz – nie wypłacasz. Mówiąc dosadnie bukmacherski SCAM.

Bukmacherzy bez rankingu – SBR ranking przyznaje oceny po okresie nie krótszym niż 24 miesięce dla nowych graczy, głównie pod kątem opinii graczy.


POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here