Jeżeli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z zakładami sportowymi to musimy pamiętać żeby najpierw zapoznać się z ogólnymi zasadami. Tak jak nie da się uprawiać sportu nie znając jego regulaminu tak nie da się skutecznie i długoterminowo grać u bukmachera bez znajomości podstaw. Przedstawiamy najważniejsze porady, które nowym graczom mogą pomóc odnaleźć się w bukmacherskim świecie.

  1. Zanim zaczniesz zdecyduj: jaki jest cel grania? Jeżeli planujesz długoterminowy zarobek to uzbrój się w cierpliwość, nie szalej i dostosuj do tego swoje poczynania. Jeżeli planujesz tylko urozmaicać swój weekend obstawiając popularne „taśmy” za niewielkie pieniądze to nie przeżywaj porażek. Najkrócej mówiąc- nawet nie przechodź do kolejnych punktów jeżeli nie wiesz jaki masz cel w graniu, bo bez niego najłatwiej jest się zagubić.
  2. Dostosuj budżet do celu i dalszy plan do budżetu. Uzgodnij sam ze sobą ile jesteś w stanie przeznaczyć na granie bez poświęcania innych dziedzin życia. Jeżeli odbierzesz sobie od funduszu na wymarzony samochód czy, odpukać, od pieniędzy na miesięczne utrzymanie to ewentualna porażka będzie bolała podwójnie. Dodatkowo, po wpłacie rozporządzaj tak pieniędzmi aby budżet wykorzystać jak najlepiej. Nie planuj grania ogromnych zakładów za 50zł już na samym początku jeżeli właśnie wpłaciłeś tylko 100zł, bo dwa potknięcia i będzie pokusa by znowu znajdywać w domowym budżecie pieniądze na grę. Naucz się dostosowywać stawki do budżetu.
  3. Korzystaj z najróżniejszych porad z umiarem. Prawdopodobnie najbardziej rozległy punkt ze wszystkich. Absolutnie nie negujemy wartości stron gdzie można się czegoś o bukmacherce nauczyć. Mowa przede wszystkich o oszustach, którzy twierdzą, że mają ustawione mecze na sprzedaż. Ogromna część z nich nigdy nie miała żadnych kontaktów w sporcie i o ile jakiś promil faktycznie ma do zaoferowania prawdziwą ofertę to szansa trafienia na niego jest tak niewielka, że jeżeli szukasz dreszczyku emocji to obstaw wybrany mecz na chybił trafił i przynajmniej stracisz tylko pieniądze z zakładu, a nie jeszcze by kupić tak zwanego „pewniaka” . Drugim, dużo uczciwszym sposobem są porady ekspertów, ludzi którzy żyją z zakładów sportowych. Zanim jednak wykupisz pakiet typów u nich zrób prosty rachunek: czy na pewno zyski z ich porad pokryją koszt wykupienia pakietu i poza tym dadzą jakiś wymierny zysk? Jeżeli stwierdzisz, że tak to pamiętaj aby wybierać sprawdzonych doradców, którzy uczciwie prezentują swoje archiwum, a wcześniej poszukaj opinii w internecie i upewnij się, że to też nie jest zwykły oszust, który będzie Ci wysyłał wyssane z palca typy, albo po prostu wyparuje razem z Twoimi pieniędzmi tuż po wpłacie.
  4. Poznaj samego siebie. Jak reagujesz na porażkę? Złością, przez którą chcesz od razu odrobić stracone pieniądze? Zrezygnowaniem, czy załamywaniem się, które sprawia że potem obstawiasz tak żeby nie przegrać, albo w ogóle boisz się to robić? Każdemu łatwo jest grać póki wygrywa, ale tak naprawdę najlepszych zawodników poznajemy po tym jak radzą sobie z porażką. Najważniejszą zasadą jest żeby się nie odkuwać od razu. O ile to jest oczywiste, o tyle panikowanie po kilku porażkach jest najgorszym co można zrobić. Jeżeli określiłeś dobrze cel i na spokojnie oceniłeś, że taktyka jest dobra to nie zmieniaj jej przez nieszczęśliwy dzień. Naucz się siebie, kiedy lepiej analizujesz, czy potrzebujesz czasu, czy właśnie po porażce masz podwójną motywację by posiedzieć i poczytać o kolejnych meczach. Musisz wiedzieć czego się po sobie spodziewać, żeby w emocjach nie pogrążać siebie i swojego budżetu.
  5. Ustal jasno taktykę i się jej trzymaj. Po pierwsze: ustal jak rozporządzasz budżetem, dostosuj do niego swoją taktykę tak jak było mówione. Ustal co grasz, nie obstawiaj 10 dyscyplin na raz, z czego pięciu w życiu na oczy nie widziałeś tylko dlatego, że takie porady znalazłeś gdzieś w internecie. Na początku określ swoją dziedzinę sportu, jeżeli myślisz długoterminowo to kiedyś Ty będziesz ekspertem zamiast ciągle bazować na typach innych. Warto odnotować, że nawet lepiej znać się na mniej popularnym sporcie, gdyż łatwiej posiąść wiedzę, której bukmacher jeszcze nie ma, a w ten sposób dużo łatwiej go ograć czy trafić zakłady po zaskakująco dobrych kursach.
  6. Cierpliwości. Po pierwsze, u bukmachera nie stajesz się milionerem w kilka dni. Oczywiście, raz na milion ktoś może będzie miał takie szczęście, ale to praktycznie niczym nie różni się od grania na loterii. Jeżeli podchodzisz do tego na serio to pamiętaj, że jedynym sposobem jest celowanie w długofalowy zysk. Dodatkowo, nie musisz grać codziennie. Jeżeli w Twojej dziedzinie jest dzień przerwy, albo są tylko niepewne mecze to odpuść! Nic na siłę, lepiej nic nie zagrać i wyjść na zero niż na siłę ryzykować utratę części budżetu.
  7. Prowadź statystyki. Jeżeli podchodzisz do tego na poważnie to zapisuj swoje osiągi, zobacz które rozgrywki Ci najlepiej idą, analizuj swoje tendencje. Liczby potrafią nam powiedzieć więcej niż sami widzimy, niektórych rzeczy po prostu inaczej nie zobaczysz, a o ile łatwiej jest coś ocenić z perspektywy czasu? Ucz się na podstawie własnych sukcesów, wyciągaj wnioski z własnych błędów.
  8. Graj rozumiem a nie sercem. Grasz u bukmachera żeby zarobić, a nie okazać swoje wsparcie. Najlepszym rozwiązaniem jest, zwłaszcza na początku, unikanie obstawiania meczów drużyny której się kibicuje. W większości przypadków ludzie nie potrafią wtedy obiektywnie spojrzeć na sytuację, więc lepiej po prostu nie ryzykuj. Zawsze przy takiej analizie wkrada się niepotrzebna niepewność, głos serca, który przy obstawianiu na pewno Ci nie pomoże. Jeżeli oglądasz mecz i kibicujesz jednej z drużyn to możesz też mniej skutecznie ocenić grę obu zespołów, więc na dobry początek obiecuj sobie unikać obstawiania meczów swojej drużyny.

POLECAMY BUKMACHERA
Nie masz konta w Fortunie?
Dajemy dla Ciebie bonus powitalny i darmowy zakład

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here